Moje ulubione ćwiczenia na powiększanie biustu

Jak już nie raz wspominałam na moim blogu, jedną z naturalnym metod powiększania biustu są odpowiednie ćwiczenia, wykonywane regularnie. Przedstawię Wam dzisiaj moje ulubione ćwiczenia na wzmocnienie mięśni klatki piersiowej. Zapewniam, że przy równoczesnym stosowaniu kremów i tabletek można uzyskać zadowalające efekty i to w ciągu kilku tygodni!

Co dają takie ćwiczenia?

Dzięki stymulacji mięśni piersiowych sprawiamy, że nasz biust się unosi, staje się bardziej jędrny i pełniejszy. Pewne jest to, że nasze piersi o wiele lepiej wyglądają, a dodatkowo wzmacniamy i rzeźbimy mięśnie naszych ramion. Dwie korzyści w jednym!

Najlepsze ćwiczenia poprawiające wygląd biustu

Poniżej przedstawiam 5 moich ulubionych ćwiczeń na poprawę wyglądu piersi – cały zestaw należy powtórzyć dwa razy, a po około miesiącu warto wprowadzić jeszcze trzecie powtórzenie. Trening powinien być wykonywany 3 razy w tygodniu. Pierwsze efekty przy systematycznych ćwiczeniach będą widoczne już po 2-3 tygodniach!

Ćwiczenie nr 1

Stań wyprostowana i złącz dłonie na wysokości swojego biustu. Łokcie powinny być uniesione po bokach. Mocno dociśnij obie dłonie do siebie i trzymaj taką pozycję w maksymalnym napięciu przez około 10 sekund. Powtórz całe ćwiczenie 15-20 razy.

Ćwiczenie nr 2

Są to klasyczne damskie pompki (chyba, że potrafisz robić męskie J) – przyjmij pozycję jak do pompek, cały ciężar ciała powinien spoczywać na naszych udach oraz na dłoniach, które należy rozstawić trochę bliżej siebie niż szerokość naszych ramion. Powoli wykonuj skłony tułowia, pamiętaj aby plecy były cały czas w linii prostej! Zatrzymaj się, gdy będziesz kilka centymetrów nad podłożem – wytrzymaj tak 3 sekundy i powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 15-20 razy.

Ćwiczenie nr 3

Stań prosto, ręce ugnij w łokciach i połóż je na swoich biodrach. Przy wypychaniu klatki piersiowej do przodu staraj się równocześnie złączyć łokcie za plecami (rąk nie odrywamy od bioder!). Pamiętaj, że ćwiczenie wykonujemy bardzo powoli i dokładnie. Utrzymaj napięcie przez 3 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz całość 20 razy.

Ćwiczenie nr 4

Do tego ćwiczenia będziesz potrzebować gumową taśmę lub też kawałek sznurka. Przeciągnij materiał za plecami – na wysokości klatki piersiowej. Złap dłońmi po obu stronach i ciągnąc staraj się połączyć proste w łokciach ręce przed sobą. Pamiętaj, aby zadbać o odpowiednią długość taśmy lub sznurka – oczywiście powinna ona uniemożliwiać całkowite połączenie rąk. Gdy pojawi się już maksymalny opór, wtedy wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Pwtórz ćwiczenie 15-20 razy.

Ćwiczenie nr 5

Ostatnie ćwiczenie polega na kilkuminutowym spacerze po domu z książką na głowie – podczas wykonywania tego ćwiczenia staraj się ściągać łopatki do siebie i wypchnąć klatkę piersiową do przodu.

Dodaj komentarz